20. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu

10 listopada 2018 roku w hali MOSiR w Zabrzu zorganizowano 20. Ewangelicki Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar ks. Andrzeja Hauptmana. W rozgrywkach wzięło udział kilka drużyn reprezentujących diecezję cieszyńską.

W turnieju podzielonym na dwie kategorie wiekowe (juniorzy i seniorzy) swoje zespoły wystawiły parafie z Brennej-Górek, Cisownicy, Drogomyśla (w tym filiały Bąków i Pruchna), Dzięgielowa, Goleszowa, Ustronia, Wisły-Czarne, Wisły-Jawornika. Nie zabrakło także przedstawicieli z diecezji katowickiej oraz mazurskiej.

Po zaciętych meczach turniej juniorów wygrał zespół z parafii ewangelickiej w Goleszowie, pokonując w finale piłkarzy z Zabrza, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Cisownicy. W turnieju seniorów triumfowała drużyna z Mikołowa, która obroniła tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Zabrza, a trzecie zawodnicy z Diecezji Mazurskiej.