Koncerty Wyższobramskie w Cieszynie

Zapraszamy melomanów na Koncerty Wyższobramskie, które przybiorą formę festiwalu muzycznego. Tematyka skupiona będzie wokół muzyki organowej i kameralnej. W pierwszej, inauguracyjnej edycji w Cieszynie pojawią się znakomici artyści.

W latach 2015-2016 parafia ewangelicka w Cieszynie przeprowadziła remont kapitalny największych zabytkowych organów na Śląsku Cieszyńskim. Instrument w kościele Jezusowym wybudowany w 1923 r. przez renomowaną firmę Sauer z Frankfurtu nad Odrą odzyskał swój pierwotny blask  i znów służy podczas uroczystości kościelnych oraz koncertów.

Podczas koncertu inauguracyjnego (8 lipca o godzinie 17:00) wystąpi jeden z najbardziej znanych i docenianych propagatorów muzyki organowej, wirtuoz tego instrumentu prof. Julian Gembalski.

Podczas drugiego koncertu (22 lipca o godzinie 17:00) wystąpi młody utalentowany organista Tomasz Ploch oraz Paweł Konik (baryton) – stypendysta Miasta Cieszyn w dziedzinie upowszechniania kultury z roku 2016, który przez najbliższe dwa lata występować będzie na deskach Staatsoper w Stuttgarcie.

Kolejne dwa koncerty zaplanowano na sierpień.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Dyrektorem artystycznym Koncertów Wyższobramskich jest Wojciech Wantulok, organista kościoła Jezusowego.

Impreza otrzymała dofinansowanie z Budżetu Miasta Cieszyn.

 

Najnowsze wpisy

  • „Luteranin” przedstawia Ewangelików Niepodległej

    Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” przedstawia szczegółowo projekty przygotowywane w ramach obchodów Ewangelicy Niepodległej, które organizuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. „Luteranin” relacjonuje uroczystość otwarcia wystawy opisującej sylwetki znanych ewangelików zaangażowanych w proces walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Redakcja prezentuje też kalendarz kolejnych imprez mających uczcić 100-lecie wolności. Na okładce pisma znajduje się odpis protokołu ze […]

    Czytaj więcej
  • XXII Forum Ewangelickie (ZGŁOSZENIA)

    Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania to temat przewodni XXII Forum Ewangelickiego, które odbędzie się w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 roku. Pierwszy dzień obrad, planowany na terenie Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z udziałem ewangelików w walce o niepodległość Polski. Wezmą w nim udział m.in.: dr hab. […]

    Czytaj więcej