Konsekracja bp. Věslava Szpaka

W niedzielę 28 października 2018 roku w Bystrzycy (Republika Czeska) konsekrowano ks. Věslava Szpaka na biskupa Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej. 

Aktu konsekracji dokonał bp Marián Čop, zwierzchnik Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej w asyście bp. Adriana Korczago, reprezentującego Diecezję Cieszyńską i bp. Tomasza Tyrlika ze Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej. Obecny był także ks. Adam Malina, prezes Synodu, który składał nowo wprowadzonemu biskupowi życzenia w imieniu całego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Luterański Ewangelicki Kościół Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej liczy obecnie 5 412 wiernych należących do pięciu parafii oraz dziesięciu duchownych.

Fot. Lukáš Szlaur

Najnowsze wpisy

  • Ikary 2018

    W sobotę 12 stycznia w Bielskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia Ikarów 2018. W uroczystości uczestniczył bp Adrian Korczago.

    Czytaj więcej
  • Zmarła śp. Aniela Szarek

    5 stycznia 2019 roku w wieku 82 lat odeszła do wieczności śp. Aniela Szarek zd. Bujak. Zmarła była żoną bp. Jana Szarka. Nabożeństwo żałobne odbyło się w sobotę 12 stycznia 2019 roku w kościele Zbawiciela w Bielsku.

    Czytaj więcej