Leśne kościoły w „National Geographic Traveler”

W najnowszym numerze czasopisma o podróżach ukazał się tekst zachęcający do odwiedzenia leśnych kościołów. 

Leśne kościoły znalazły się na liście 40 niesamowitych miejsc na lato w Polsce. Czytelnicy „National Geographic Traveler” nie tylko mogą poznać niezwykłe ślady ewangelickiej tożsamości, ale są również zachęcani do tego, by wybrać się w podróż do tych miejsc. 

Artykuł poświęcony leśnym kościołom został napisany przez ks. Łukasza Ostruszkę, wikariusza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle, który jest związany jest z dziennikiem ekonomicznym „Puls Biznesu” i współpracuje z tygodnikiem „Polityka”.

Tekst o leśnych kościołach stanowi razem z propozycjami innych pisarzy i dziennikarzy, w tym Piotra Milewskiego, amerykańskiego korespondenta Radia Zet oraz „Newsweeka, uzupełnienie i podsumowanie listy stworzonej z pomysłów laureatów konkursu dla czytelników zorganizowanego z okazji 130-lecia założenia Towarzystwa National Geographic i wydania pierwszego numeru magazynu. 

– Pokonuję kilkaset metrów leśną ścieżką i dochodzę do pamiątkowego kamiennego ołtarza z wyrytym krzyżem i kielichem. Siadam i wsłuchuję się w szum drzew, wtedy łatwiej oddzielić myśli ważne od nieważnych. Wyobrażam sobie pokolenia prostych, ale szczerych w swojej wierze ludzi, dla których przez całe życie był to jedyny kościół, jaki mieli i znali. Innego nie mogli mieć – czytamy w tekście ks. Łukasza Ostruszki. 

Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zachęca do odbycia „duchowej wędrówki” szlakiem leśnych kościołów. Pierwsze nabożeństwo odbyło się 31 maja przy Kamieniu na Równicy.

POLECAMY:

Kalendarz tegorocznych nabożeństw w leśnych kościołach

Przewodnik „Leśne kościoły” przygotowany przez wydawnictwo Augustana

Tekst pt. „Leśne kościoły mogły powstać chyba tylko tutaj” opublikowany w „Gazecie Wyborczej”

Film „Leśne kościoły” prezentujący wędrówkę szlakiem tych miejsc

Informacja na temat szlaku na portalu Diecezji Cieszyńskiej

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej