Reformacyjna niespodzianka dla dzieci

W Diecezji Cieszyńskiej powstała idea uczczenia Roku Reformacji poprzez wydanie książki o Marcinie Lutrze dla dzieci.

Projekt ten został zrealizowany z funduszu jubileuszowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Powstała książka do kolorowania dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, której autorem jest ks. Wojciech Froehlich, a ilustracje przygotowała Aleksandra Bury.

Na początku listopada 2017 roku wszystkie dzieci w Kościele Ewangelicko-Augsburskim otrzymały książkę Marcin Luter. Opowieść o moim tacie, w której życiorys Marcina Lutra opowiada jego syn Jan.

We wstępie do książki biskup Adrian Korczago tak napisał: Drodzy Rodzice, drodzy Dziadkowie! To nie jest książka tylko dla Waszych dzieci i wnuków. Mam nadzieję, że będziecie wspólnie brali ją do rąk. W wielu wypadkach zadaniem dorosłych będzie czytanie, w odpowiedzi na które dzieci będą kolorować obrazki. Życzę   wszystkim, by ta reformacyjna przygoda zrodziła w naszych sercach wdzięczność do Boga za to, że jako ewangelicy jesteśmy spadkobiercami i kontynuatorami dzieła odnowy Kościoła.

eb

Najnowsze wpisy

  • Pogrzeb śp. ks. Alfreda Neumanna

    W czwartek 22 lutego 2018 r. w kościele w Zamarskach (filiał parafii Cieszyn) odbył się pogrzeb śp. ks. Alfreda Neumanna, zmarłego w wieku 82 lat emerytowanego proboszcza parafii w Jeleniej Górze. W ostatnich latach mieszkał w Ewangelickim Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie.

    Czytaj więcej
  • Media o aplikacji Mój Kościół

    Gazety, rozgłośnie radiowe i portale internetowe informowały o naszej aplikacji na smartfony.

    Czytaj więcej