Reformacyjna niespodzianka dla dzieci

W Diecezji Cieszyńskiej powstała idea uczczenia Roku Reformacji poprzez wydanie książki o Marcinie Lutrze dla dzieci.

Projekt ten został zrealizowany z funduszu jubileuszowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Powstała książka do kolorowania dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, której autorem jest ks. Wojciech Froehlich, a ilustracje przygotowała Aleksandra Bury.

Na początku listopada 2017 roku wszystkie dzieci w Kościele Ewangelicko-Augsburskim otrzymały książkę Marcin Luter. Opowieść o moim tacie, w której życiorys Marcina Lutra opowiada jego syn Jan.

We wstępie do książki biskup Adrian Korczago tak napisał: Drodzy Rodzice, drodzy Dziadkowie! To nie jest książka tylko dla Waszych dzieci i wnuków. Mam nadzieję, że będziecie wspólnie brali ją do rąk. W wielu wypadkach zadaniem dorosłych będzie czytanie, w odpowiedzi na które dzieci będą kolorować obrazki. Życzę   wszystkim, by ta reformacyjna przygoda zrodziła w naszych sercach wdzięczność do Boga za to, że jako ewangelicy jesteśmy spadkobiercami i kontynuatorami dzieła odnowy Kościoła.

eb

Najnowsze wpisy

  • Leśne kościoły w „National Geographic Traveler”

    W najnowszym numerze czasopisma o podróżach ukazał się tekst zachęcający do odwiedzenia leśnych kościołów.  Leśne kościoły znalazły się na liście 40 niesamowitych miejsc na lato w Polsce. Czytelnicy „National Geographic Traveler” nie tylko mogą poznać niezwykłe ślady ewangelickiej tożsamości, ale są również zachęcani do tego, by wybrać się w podróż do tych miejsc.  Artykuł poświęcony […]

    Czytaj więcej
  • Wystawa plenerowa „Ewangelicy Niepodległej”

    Diecezja Cieszyńska zaprasza na oficjalną prezentację wystawy plenerowej „Ewangelicy Niepodległej”, która odbędzie się w środę 30 maja o godz. 12:00 przy kościele ap. Piotra i Pawła w centrum Wisły. Wystawę będzie można oglądać w najbliższych miesiącach równolegle w Cieszynie, Bielsku-Białej, Ustroniu i Wiśle. Projekt sfinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Diecezji Cieszyńskiej.

    Czytaj więcej