Reformacyjna niespodzianka dla dzieci

W Diecezji Cieszyńskiej powstała idea uczczenia Roku Reformacji poprzez wydanie książki o Marcinie Lutrze dla dzieci.

Projekt ten został zrealizowany z funduszu jubileuszowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Powstała książka do kolorowania dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, której autorem jest ks. Wojciech Froehlich, a ilustracje przygotowała Aleksandra Bury.

Na początku listopada 2017 roku wszystkie dzieci w Kościele Ewangelicko-Augsburskim otrzymały książkę Marcin Luter. Opowieść o moim tacie, w której życiorys Marcina Lutra opowiada jego syn Jan.

We wstępie do książki biskup Adrian Korczago tak napisał: Drodzy Rodzice, drodzy Dziadkowie! To nie jest książka tylko dla Waszych dzieci i wnuków. Mam nadzieję, że będziecie wspólnie brali ją do rąk. W wielu wypadkach zadaniem dorosłych będzie czytanie, w odpowiedzi na które dzieci będą kolorować obrazki. Życzę   wszystkim, by ta reformacyjna przygoda zrodziła w naszych sercach wdzięczność do Boga za to, że jako ewangelicy jesteśmy spadkobiercami i kontynuatorami dzieła odnowy Kościoła.

eb

Najnowsze wpisy

  • Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej

    13 i 14 sierpnia 2018 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywali przedstawiciele Rady Światowej Federacji Luterańskiej. W skład delegacji weszli m.in. abp Estonii Urmas Viilma – wiceprezydent ŚFL na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz przedstawiciele z Niemiec, Słowacji i Polski.

    Czytaj więcej
  • Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze”

    Promocja książki „Biskup Juliusz Bursche. Ślady pamięci zatrzymane w kadrze” Burmistrz Miasta Wisła Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Śniegonia w Wiśle serdecznie zapraszają na promocję książki  8 września 2018 r. o godz. 17.00. w sali głównej biblioteki, Dom Zdrojowy pl. Hoffa 3. W programie m.in.: Promocja publikacji – Danuta Szczypka Spotkanie z Rodziną Biskupa – […]

    Czytaj więcej