Z wizytą w Petersburgu

29 kwietnia 2018 roku bp Adrian Korczago wraz z małżonką w ramach nieoficjalnej wizyty w Petersburgu (Rosja) wziął udział w nabożeństwie w luterańskim kościele ap. Piotra i Pawła.

Podczas nabożeństwa biskup skierował do zebranych w kościele słowa pozdrowienia, uczestniczył także w dystrybucji Sakramentu Ołtarza. W nabożeństwie uczestniczył również bp Milos Klatik – zwierzchnik Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na Słowacji.

Kościół ap. Piotra i Pawła położony przy Newskim Prospekcie jest jednym z najstarszych kościołów luterańskich w Rosji. W czasach Związku Radzieckiego zamieniony pierwotnie na magazyn, następnie w 1963 roku przekształcony w basen pływacki, gdzie trenowali radzieccy olimpijczycy. W latach 90. XX wieku został przekazany petersburskiej parafii Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Europejskiej Części Rosji i odnowiony, zachowano w nim jednak oryginalny układ ławek z czasów, gdy służyły widowni zawodów pływackich.

Najnowsze wpisy

  • „Luteranin” przedstawia Ewangelików Niepodległej

    Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” przedstawia szczegółowo projekty przygotowywane w ramach obchodów Ewangelicy Niepodległej, które organizuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. „Luteranin” relacjonuje uroczystość otwarcia wystawy opisującej sylwetki znanych ewangelików zaangażowanych w proces walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Redakcja prezentuje też kalendarz kolejnych imprez mających uczcić 100-lecie wolności. Na okładce pisma znajduje się odpis protokołu ze […]

    Czytaj więcej
  • XXII Forum Ewangelickie (ZGŁOSZENIA)

    Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania to temat przewodni XXII Forum Ewangelickiego, które odbędzie się w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 roku. Pierwszy dzień obrad, planowany na terenie Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z udziałem ewangelików w walce o niepodległość Polski. Wezmą w nim udział m.in.: dr hab. […]

    Czytaj więcej