180 lat kościoła ap. Piotra i Pawła w Wiśle

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle świętowała w dniach 29 czerwca-1 lipca 2018 roku jubileusz 180 lat kościoła. 

W piątek 29 czerwca odbyła się w auli wiślańskiej biblioteki promocja „Rocznika Wiślańskiego”, a w sobotę zorganizowano turniej o Puchar Proboszcza i Kuratora na hali sportowej w Wiśle.

1 lipca w niedzielę odbyło się uroczyste dziękczynne nabożeństwo poprzedzone porankiem pieśni i muzyki religijnej z udziałem chórów i zespołów działających w parafii oraz kwartetów Kimpasa i Loimaan z Finlandii. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosił bp Waldemar Pytel, zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej. W swoim zwiastowaniu wskazywał, by każdy członek parafii zadawał sobie pytanie, czy jest żywym kamieniem budującym zbór i czuje za niego odpowiedzialność. Przekazał także symboliczny kamień obrazujący to, jak istotnym jest, by wspólnota parafialna budowana była z jak największej liczby solidnych ludzkich kamieni.

Jubileuszowe życzenia złożył zebranym w kościele także bp Adrian Korczago, który wskazywał na potrzebę szczególnej aktywności i zaangażowania ewangelików nie tylko w życie parafii, ale także w funkcjonowanie całej lokalnej społeczności.

Podczas nabożeństwa za owocną służbę w wiślańskiej parafii podziękowano wikariuszowi – ks. Łukaszowi Ostruszce – który od września będzie pełnił funkcję asystenta Biskupa Kościoła w Warszawie.

Fot. Szymon Brodacki

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej