20-lecie powiatu bielskiego

16 czerwca 2018 roku w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej uroczyście obchodzono 20-lecie działalności ziemskiego powiatu bielskiego. Diecezję Cieszyńską reprezentował bp Adrian Korczago.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście, włodarze miast i gmin wchodzących w skład powiatu oraz radni powiatu poprzednich kadencji. W trakcie uroczystości przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski zaprezentował 20 lat działalności powiatu oraz przeprowadzonych działań.

Bp Adrian Korczago w pozdrowieniu skierowanym do uczestników podkreślił znaczenie lokalnej samorządności na rzecz małej ojczyzny, pogratulował dotychczasowych osiągnięć i życzył włodarzom Bożej mądrości, by udało się czerpać z kulturowego i wyznaniowego kapitału jaki posiada powiat ze względu na historyczne powiązania z Małopolską i Śląskiem Cieszyńskim.

Goście otrzymali także okolicznościowy medal upamiętniający 20-lecie powiatu bielskiego.

Fot. Powiat bielski

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej