30 lat kościoła w Brennej

 

Parafia w Brennej świętowała 30-lecie wybudowania i poświęcenia kościoła.

W niedzielę 5 sierpnia odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 30. rocznicy wybudowania i poświęcenia kościoła w Brennej. Nabożeństwo poprzedzone zostało porankiem pieśni chrześcijańskiej, podczas którego wystąpiły: miejscowy chór „Magnificat”, parafialny zespół młodzieżowy oraz gościnnie Chór Mieszany z Goleszowa pod dyrekcją Anny Staniczek.

W jubileuszowym nabożeństwie wzięli udział: bp Adrian Korczago, który skierował do zboru słowa pozdrowienia oraz życzenia z okazji święta, ks. dr Henryk Czembor – inicjator budowy kościoła oraz ówczesny proboszcz parafii w Ustroniu, ks. Roman Kluz, miejscowy proboszcz, kazanie wygłosił ks. prof. Marek J. Uglorz, który był drugim w dziejachi parafii proboszczem.

W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch wraz z Małżonką oraz przewodniczący Rady Gminy Brenna Marcin Janasik.

 

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej