30 lat kościoła w Brennej

 

Parafia w Brennej świętowała 30-lecie wybudowania i poświęcenia kościoła.

W niedzielę 5 sierpnia odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 30. rocznicy wybudowania i poświęcenia kościoła w Brennej. Nabożeństwo poprzedzone zostało porankiem pieśni chrześcijańskiej, podczas którego wystąpiły: miejscowy chór „Magnificat”, parafialny zespół młodzieżowy oraz gościnnie Chór Mieszany z Goleszowa pod dyrekcją Anny Staniczek.

W jubileuszowym nabożeństwie wzięli udział: bp Adrian Korczago, który skierował do zboru słowa pozdrowienia oraz życzenia z okazji święta, ks. dr Henryk Czembor – inicjator budowy kościoła oraz ówczesny proboszcz parafii w Ustroniu, ks. Roman Kluz, miejscowy proboszcz, kazanie wygłosił ks. prof. Marek J. Uglorz, który był drugim w dziejachi parafii proboszczem.

W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch wraz z Małżonką oraz przewodniczący Rady Gminy Brenna Marcin Janasik.

 

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej