69. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Od soboty 30 czerwca 2018 roku odbywa się 69. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie pod hasłem „Pragniesz?”. W jego organizację zaangażowanych jest wielu duchownych i świeckich z Diecezji Cieszyńskiej.

Jak co roku głównym punktem programu każdego dnia jest spotkanie ewangelizacyjne o godz. 17.00. Tegorocznym mówcą jest Elke Werner z Marburga, członkini Komitetu Lozańskiego, nauczycielka religii i sztuki, znana z kampanii ewangelizacyjnych ProChrist.

Równolegle do programu dla dorosłych o 17.00 trwają spotkania dla dzieci w dwóch grupach wiekowych i spotkania dla nastolatków #młodzi. Podobnie będzie w trakcie sesji wykładowych o godz. 10.30. Dziećmi zaopiekują się pedagodzy i wolontariusze, a program codziennie rozpocznie się od spektaklu Teatru dla Dzieci i Młodzieży Eden. Młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o 10.30 wezmą udział w wykładach, które poprowadzą wykładowcy Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie.

W pierwszym dniu TE o 20:30 koncertował zespół „Działanie Przyjaciela” z Kijowa, a w niedzielę wystąpił zespół Pathlife. W czasie niedzielnego nabożeństwa 1 lipca kazanie wygłosił ks. Tim Hinrichs z USA, były dyrektor Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie, która obchodzi 20. rocznicę powstania. Po nabożeństwie koncertowała Diecezjalna Orkiestra Dęta diecezji cieszyńskiej, po południu w ramach Rodzinnej niedzieli wystąpił m.in. Teatr Dobrego Serca z Warszawy ze spektaklem „Emmanuel”.

W trakcie tegorocznego TE obchodzony jest także jubileusz 35-lecia działalności księgarni Logos – Słowo – Warto. Z tej okazji bp Adrian Korczago wręczył listy gratulacyjne za szczególne dzieło misyjne, jakim była i jest działalność księgarni znajdującej się na Wyższej Bramie w Cieszynie. Biskup wspomniał w szczególności: bp. Jana Szarka, Wiesława Radwańskiego, Mirosława Brodę, Marka Cieślara, Bożenę Giemzę, Andrzeja Londzina, Ewę Londzin, Andrzeja Pilcha i Grzegorza Przeliorza.

Wykłady i spotkania ewangelizacyjne są transmitowane za pośrednictwem serwisu You Tube i stron internetowych Centrum Misji i Ewangelizacji, m.in. na www.te.cme.org.pl, gdzie znaleźć można też szczegółowy porogram TE.

Fot. Natalia Iskrzycka fotosoul.pl

Najnowsze wpisy