70. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

Przez 9 dni – od 29 czerwca do 7 lipca 2019 roku – odbywał się jubileuszowy 70. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie pod hasłem „Pokój z widokiem”.

Tradycyjnie jak co roku przygotowano szeroką ofertę programową dla uczestników w różnym wieku. Odbyły się dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne, podczas których Słowo Boże głosili Biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz dk. Paweł Gumert, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji. Od poniedziałku do soboty uczestnicy słuchali wykładów prowadzonych przez ks. Timothy’ego Hinrichsa ze Stanów Zjednoczonych, a dzieci brały udział w specjalnie przygotowanych dla nich spektaklach teatralnych i zajęciach. Po południu odbywały się seminaria, program dla młodzieży w namiocie #młodzi oraz spotkania ewangelizacyjne dla dorosłych, które prowadził ks. Marcin Podżorski. Mówcami byli: ks. Leszek Czyż, pastor Piotr Gąsiorowski, ks. Tomasz Pieczko, pastor Leszek Mocha i dr hab. Piotr Lorek. Dzień kończono koncertami: Kraków Gospel Choir, Zespołu „Cześć”, Misji CSM, Zespołu CME. Zorganizowano także spektakl „Twarzą w twarz” w wykonaniu Cieszki Żółtko oraz jubileuszowy koncert świadectw podsumowujący 70 lat historii Tygodni Ewangelizacyjnych.

Każdego dnia miasteczko ewangelizacyjne odwiedzało około 2 000 osób, w większości z całego Śląska. W organizację Tygodnia zaangażowanych było około 300 wolontariuszy. Wśród osób prowadzących poszczególne części programu byli przedstawiciele różnych specjalności m.in.: duchowni, pedagodzy, biznesmeni, lekarze, nauczyciele, artyści z Polski i zagranicy.

Pierwsze Tygodnie Ewangelizacyjne od 1950 roku pod nazwą kursów ewangelizacyjnych organizowano w Bytomiu-Miechowicach. Po siedmiu latach Tygodnie przeniesiono do Dzięgielowa do kaplicy „Eben-Ezer” na „Kępę”. Od 1983 roku Tygodnie odbywają się pod namiotami, a od 1984 w obecnej lokalizacji na „Szczukówce”.

Zdjęcia: Natalia Iskrzycka fotosoul.pl

Najnowsze wpisy