74. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

W dniach 2-9 lipca 2023 roku odbył się 74. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie.

Tegoroczne TE przebiegało pod hasłem „Widzę!”, nawiązującym do fragmentu z 1 Księgi Mojżeszowej 16,13: „Tyś Bóg, który mnie widzi”, który jest również hasłem roku 2023 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim.

Głównymi punktami codziennego programu były wieczorne ewangelizacje, które zostały przygotowane dla różnych grup wiekowych. W sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Dzięgielowie oraz w jednym z namiotów prowadzone były zajęcia dla dzieci, w namiocie #młodzi odbywały się spotkania dla nastolatków, natomiast w tzw. dużym namiocie miała miejsce ewangelizacja, podczas której mówcą był etiopski pastor luterański ks. Geleta Simesso Denga wraz z tłumaczem Czesławem Czudkiem. Podczas programu uczestnicy śpiewali piosenki wraz z zespołem CME, wysłuchiwali świadectw oraz rozmów z zaproszonymi gośćmi. Świętowano również jubileusze, które obchodzone są w tym roku: 100-lecia Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer”, 40-lecia księgarni Warto oraz 25-lecia Szkoły Biblijnej.

Po ewangelizacjach odbywały się wieczorne koncerty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny nie składał się jedynie z wieczornych ewangelizacji i koncertów, lecz program rozpoczynał się zazwyczaj już o godzinie 15:00 od seminariów prowadzonych przez zaproszonych prelegentów. Uczestnicy TE mogli również odwiedzić stoiska organizacji chrześcijańskich, wypić kawę i zjeść ciasto w Cafe TE, czy spędzić czas na świeżym powietrzu wokół miasteczka namiotowego. Organizatorzy zapewniali również fachową pomoc duszpasterską i poradniczą.

W obie niedziele odbyły się także nabożeństwa. Pierwsze z nich przebiegało według porządku rodzinnego, a kazanie dialogowe wygłosili ks. Marek Michalik z Wisły-Czarnego oraz ks. Katarzyna Kowalska z Pokoju na Górnym Śląsku. Natomiast podczas drugiego nabożeństwa uczestnicy mogli przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej. Kazanie wygłosił dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji ks. Tymoteusz Bujok, w liturgii czynnie zaś uczestniczyli biskupi Jerzy Samiec i Adrian Korczago, proboszcz parafii w Dzięgielowie ks. Marek Londzin oraz świeccy. Śpiew prowadził zespół CME.

Zdjęcia: facebook CME, fotosoul

Najnowsze wpisy