90. urodziny siostry Elfrydy

8 listopada 2021 roku siostra Elfryda Baumgart obchodzi jubileusz 90. urodzin.

Siostra Elfryda Baumgart urodziła się 8 listopada 1931 roku w Sąsiecznie koło Łodzi. W 1962 roku przyjechała do Dzięgielowa na „Rok Służby dla Pana”. 6 grudnia 1964 roku otrzymała strój siostry próbnej i rozpoczęła służbę w Domu Macierzystym, uczestnicząc w wykładach biblijnych i pielęgniarskich. W latach 1966-1969 pracowała w Domu Opieki w Sorkwitach. Następnie skierowano ją do Domu Opieki „Ostoja Pokoju” w Miechowicach. 16 kwietnia 1978 roku została wyświęcona na diakonisę przez bp. Janusza Narzyńskiego.

Po niespełna 10 latach służby w Miechowicach powróciła do Dzięgielowa, gdzie objęła kierownicze stanowisko w kuchni Domu Opieki. Po otwarciu Domu Opieki „Emaus” pracowała w pralni oraz na gospodarstwie przy Domu Sióstr. 

Najnowsze wpisy

  • Wprowadzenie proboszcza w Wiśle-Głębcach

    1 października 2023 roku w urząd proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach został wprowadzony ksiądz Oskar Wild.

    Czytaj więcej
  • Reformacja na znaczkach pocztowych

    Wystawa została zainicjowana przez jej autora ks. dra Atille Kocsisa, kuratora parafii ewangelickiej w Ustroniu a zarazem przewodniczącego Rady Miasta Ustroń Marcina Janika, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu ks. Dariusza Lercha, stowarzyszenie Projekt Ustroń oraz Muzeum Ustrońskie. W uroczystości otwarcia wystawy uczestniczył burmistrz miasta Ustroń Przemysław Korcz, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp dr Adrian Korczago, bp […]

    Czytaj więcej