Bezsenna Noc 2018

31 marca 2018 roku w kościele ewangelickim w Ustroniu odbyła się 21. Bezsenna Noc pod hasłem „(nie)zwykła woda”.

Ok. 700 uczestników Bezsennej Nocy przywitał proboszcz parafii w Ustroniu, ks. Piotr Wowry. Spotkanie prowadził ks. Marcin Podżorski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który do rozmowy o pragnieniach i o wodzie zaprosił bp. Adriana Korczago.

Podczas niemal czterogodzinnego spotkania prezentowano różne aspekty i właściwości wody – zarówno pod kątem fizycznym, chemicznym, geograficznym, jak i biologicznym. Nie zabrakło ciekawych doświadczeń, filmów obrazujących np. obieg wody w przyrodzie, wskazania, że woda jest niezbędna człowiekowi do życia oraz popularnego w popkulturze tzw. wyzwania smaku.

Wodę wykorzystano także omawiając duchowe zagadnienia – historię zbawienia, wezwanie do wzajemnego umywania sobie nóg przez naśladowców Chrystusa oraz możliwość zaspokojenia duchowego pragnienia poprzez uczestnictwo w Wieczerzy Pańskiej. Uczestnicy obejrzeli także specjalnie przygotowany film ze świadectwami 7 osób z ustrońskiej parafii dzielących się wieścią, że Chrystus może zaspokajać duchowe pragnienia.

W śpiewie zebranych prowadził zespół SDG z Ustronia, a na zakończenie błogosławieństwa za pomocą internetu udzielił ks. Łukasz Stachelek z Olsztyna.

Zdj. Bartłomiej Kukucz ox.pl

 

Najnowsze wpisy