Bezsenna noc 2019

W Wielką Sobotę 20 kwietnia 2019 roku w kościele ewangelickim w Drogomyślu zorganizowano Bezsenną noc, w której wzięło udział 600 młodych osób.

Motywem przewodnim imprezy było drzewo – w trakcie programu prowadzący nawiązywali do poszczególnych etapów w funkcjonowaniu drzew: wyboru odpowiedniego miejsca, zasadzenia, przycinania gałęzi oraz podlewania – wszystkie te elementy przeprowadzono na żywo podczas sadzenia i pielęgnacji małego drzewka. Do każdego z etapów nawiązywano pod kątem życia duchowego człowieka.

Uczestnicy poznali biologiczną charakterystykę drzew, którą objaśniła Dorota Twardzik, ks. Tymoteusz Bujok zaznajomił ich z kilkoma gatunkami drzew występującymi na kartach Biblii, wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę o drzewach poprowadzonym przez ks. Marcina Podżorskiego oraz mieli okazję w ramach spowiedniej interakcji zabrać jedną gałązkę, którą następnie przycinano, co symbolizowało odpuszczanie grzechów. Ponadto ks. Marcin Ratka-Matejko nawiązując do obrazu podlewania i nawadniania drzew zachęcił uczestników do wzięcia udziału w Wieczerzy Pańskiej.

Słowa pozdrowienia, wielkanocnych życzeń w oparciu o obraz drzewa żywota znajdującego się pośrodku Nowego Jeruzalem oraz błogosławieństwa zebranym udzielił bp Adrian Korczago.

Podczas wydarzenia wystąpił chór młodzieżowy z parafii w Drogomyślu oraz Zespół CME. Zebrani wysłuchali także świadectwa 14-letniego Kacpra z Drogomyśla.

Zdj. Piotr Fusik, Natalia Osowska

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej