Bezsenna noc 2019

W Wielką Sobotę 20 kwietnia 2019 roku w kościele ewangelickim w Drogomyślu zorganizowano Bezsenną noc, w której wzięło udział 600 młodych osób.

Motywem przewodnim imprezy było drzewo – w trakcie programu prowadzący nawiązywali do poszczególnych etapów w funkcjonowaniu drzew: wyboru odpowiedniego miejsca, zasadzenia, przycinania gałęzi oraz podlewania – wszystkie te elementy przeprowadzono na żywo podczas sadzenia i pielęgnacji małego drzewka. Do każdego z etapów nawiązywano pod kątem życia duchowego człowieka.

Uczestnicy poznali biologiczną charakterystykę drzew, którą objaśniła Dorota Twardzik, ks. Tymoteusz Bujok zaznajomił ich z kilkoma gatunkami drzew występującymi na kartach Biblii, wzięli udział w quizie sprawdzającym wiedzę o drzewach poprowadzonym przez ks. Marcina Podżorskiego oraz mieli okazję w ramach spowiedniej interakcji zabrać jedną gałązkę, którą następnie przycinano, co symbolizowało odpuszczanie grzechów. Ponadto ks. Marcin Ratka-Matejko nawiązując do obrazu podlewania i nawadniania drzew zachęcił uczestników do wzięcia udziału w Wieczerzy Pańskiej.

Słowa pozdrowienia, wielkanocnych życzeń w oparciu o obraz drzewa żywota znajdującego się pośrodku Nowego Jeruzalem oraz błogosławieństwa zebranym udzielił bp Adrian Korczago.

Podczas wydarzenia wystąpił chór młodzieżowy z parafii w Drogomyślu oraz Zespół CME. Zebrani wysłuchali także świadectwa 14-letniego Kacpra z Drogomyśla.

Zdj. Piotr Fusik, Natalia Osowska

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej