Bezsenna noc w Drogomyślu

W Wielką Sobotę 30 marca 2024 r. odbyła się w drogomyskim kościele tradycyjna „Bezsenna noc” pod hasłem „Antidotum”.

Uczestników wydarzenia przywitali członkowie grupy #MłodziLuteranie wraz z proboszczem parafii w Drogomyślu ks. Karolem Macurą. Następnie zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago podzielił się krótkim rozważaniem na temat tego, czym dla chrześcijanina jest antidotum na grzech oraz poprowadził zebranych w modlitwie.

W ramach programu drogomyska młodzież zaprezentowała również kilka scenek odnoszących się do gry komputerowej „Minecraft”, podczas których poruszano temat przewodni Bezsennej nocy. O swoim świadectwie wiary opowiedziała również jedna z liderek grupy młodzieżowej w Drogomyślu Zofia Bujok.

Mówcą wieczoru była Monika Byrtek zaangażowana między innymi w Kurs Nawigacji dla młodych liderów, organizowany przez Centrum Misji i Ewangelizacji, która także skupiła się na temacie antidotum, którym dla człowieka wierzącego jest zmarły na krzyżu i zmartwychwstały Jezus Chrystus.

Uczestnicy mieli możliwość przystąpić do spowiedzi i Wieczerzy Pańskiej, które poprowadził ks. Piotr Sztwiertnia z Goleszowa. Dla osób, które nie przystąpiły jeszcze do konfirmacji, przygotowano możliwość otrzymania błogosławieństwa, którego udzielał m.in. bp Adrian Korczago. W trakcie Komunii Świętej zebrani otrzymali również buteleczki, odwołujące się również do gry „Minecraft”, w których znajdowały się wersety biblijne. W śpiewie i uwielbieniu uczestników prowadził zespół CME. Na koniec części oficjalnej przekazano plan kolejnych imprez młodzieżowych planowanych przez CME, diecezję i poszczególne parafie.

Po zakończeniu programu w kościele przygotowano dla uczestników program oraz poczęstunek w Domu Zborowym.

Zdjęcia: Adam Wacławik

Najnowsze wpisy