Chór z Etiopii w Cisownicy

W dniach 23-24 marca parafia w Cisownicy gościła Chór z Etiopii.

Członkami chóru są młode osoby z Etiopii studiujące lub pracujące w różnych miastach w Polsce. Wraz z nimi przyjechał także nasz przyjaciel Izajasza, który od trzydziestu lat mieszka w Polsce i jest pracownikiem Polskiej Rady Ekumenicznej. Chór spontanicznie zaśpiewał na rynku w Ustroniu wzbudzając wielkie zainteresowanie i sympatię. Zaś w niedzielęśpiewali podczas nabożeństwa w tradycyjnych etiopskich strojach. Chórzyści spotkali się także z naszym zespołem młodzieżowym „Cisownica band”. To był wspaniały czas budowania znajomości, wzajemnych relacji i przyjaźni.

Zdjęcia: PEA Cisownica

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej