Diecezjalna konferencja duchownych w Cisownicy

W środę 6 marca 2024 r. odbyła się w Cisownicy diecezjalna konferencja duchownych.

Spotkanie rozpoczął zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago, który przywitał zebranych duchownych i złożył życzenia jubilatom. Następnie rozważanie oparte na haśle miesiąca z Ewangelii Marka 16,6 „Nie trwóżcie się! Jezusa szukacie Nazareńskiego, ukrzyżowanego; wstał z martwych, nie ma go tu, oto miejsce, gdzie go złożono” poprowadził ks. Piotr Sztwiertnia z Goleszowa.

W dalszej części diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Mateusz Mendroch przedstawił zebranym plan działania na zbliżający się Diecezjalny Zjazd Konfirmantów, który tym razem ma się odbyć w Wiśle-Malince.

W trakcie przerwy duchowni mogli zwiedzić niedawno otwartą Małą Książnicę Cisownicką, w której prezentowane są cenne zbiory zabytkowych ewangelickich publikacji. Oprowadzono ich także po pokojach gościnnych, które mogą być używane przez kilkunastoosobowe grupy np. konfirmacyjne.

W dalszej kolejności bp Korczago wspomniał niedawno zmarłego duchownego i wykładowcę Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie ks. Waldemara Preissa. Następnie biskup przedstawił aktualia z życia diecezji, omówiono także wolne wnioski. Modlitwę na zakończenie konferencji zmówił proboszcz cisownickiej parafii ks. Marek Twardzik.

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej