Dla was – stare

 

Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Wychodząc z pomocą osobom potrzebującym prowadzone są wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Można wypożyczyć specjalistyczny sprzęt do pielęgnacji chorych w domu. Dostępne są między innymi: łóżka, chodziki, wózki inwalidzkie, krzesła toaletowe, stojaki do kroplówek, koncentratory powietrza itp. Wychodzimy także naprzeciw osobom niedowidzącym pomagając oferując: lupy, okulary, powiększalniki, lampy.

Wypożyczalnie prowadzą:

 

 

 

Domy Opieki

Na terenie naszej Diecezji działają dwa domy opieki dla osób starczych. Prowadzą działalność opiekuńczą skierowaną dla osób w podeszłym wieku pragnących spędzić jesień swojego życia w godnych i komfortowych warunkach uzyskując fachową pomoc w zaspakajaniu swoich potrzeb. Oferują fachową pomoc lekarską, rehabilitacyjną, pielęgnacyjną i duszpasterską.

Ewangelicki Dom Opieki Emaus w Dzięgielowie

Ewangelicki Dom Opieki Soar w Bielsku

 

 

Wydawnictwa

Prowadzona jest działalność wydawnicza. Na terenie diecezji działają dwa wydawnictwa które publikują chrześcijańską literaturę, czasopisma, muzykę oraz słuchowiska.

Wydawnictwo Warto

Wydawnictwo Augustana

Wydawnictwo Luteranin

 

Misja i Ewangelizacja

Wszystkie parafie prowadzą działalność misyjną i ewangelizacyjną zapraszając na nabożeństwa, spotkania, koncerty, wykłady.

 

W naszej Diecezji swoją siedzibę ma Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) które towarzyszy w codziennym życiu dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. CME motywuje i stwarza możliwości do: odkrywania swojego powołania, zaangażowania dla dobra drugiego, rozwijania zdolności, w które Bóg wyposaża człowieka oraz nabywania przez niego nowych umiejętności i kompetencji.

Od blisko 70 lat organizowany jest Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie – największa namiotowa ewangelizacja w tej części Europy w którym każdego dnia uczestniczy ponad 2000 osób. Tydzień Ewangelizacyjny to miejsce, gdzie można odkrywać kim jest i jaki jest Jezus Chrystus – Jego osobę, ponadczasowość, realność; Jego Słowo – Biblię i Jego plan dla każdego człowieka.

Centrum Misji i Ewangelizacji

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

 

 

Księgarnie, biblioteki i archiwa

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty księgarń ewangelickich w Cieszynie, Bielsku-Białej i Wiśle. Znajdziecie w nich wartościowe: książki, czasopisma, filmy, muzykę, słuchowiska i wiele innych publikacji o tematyce chrześcijańskiej.

Księgarnia Warto w Cieszynie

Księgarnia Augustana w Bielsku-Białej

Księgarnia ap. Piotra w Wiśle

Na terenie diecezji swą działalność prowadzą archiwa i biblioteki. Jeśli interesujesz się historią zapraszamy do skorzystania z zasobów archiwalnych w Cieszynie i Wiśle.

Archiwum i biblioteka Tschammera

Archiwum w Wiśle

Jeśli chcesz przeczytać dobrą książkę o tematyce chrześcijańskiej, zobaczyć wartościowy film lub posłuchać muzyki z przesłaniem zachęcamy do odwiedzenia biblioteki w Skoczowie.

Biblioteka dla każdego

 

Edukacja

Reformacja od początku duży nacisk kładła na edukację. Bardzo często gdy powstawała parafia wraz z kościołem i budynkiem parafialnym budowano szkołę, przedszkole lub sierociniec. Szkoły ewangelickie to nie tylko bogata i piękna historia. To miejsca gdzie dzieci i młodzież rozwijają się na bardzo wysokim poziomie ucząc szacunku i tolerancji. Szkoły Towarzystw Ewangelickich są cenione nie tylko w środowisku lokalnym lecz także osiągają sukcesy w ogólnopolskich rankingach szkół. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą:

Towarzystwo Ewangelickie w Cieszynie

Towarzystwo Szkolne im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej

 

Transmisje nabożeństw w Internecie

Jeśli za jakiegoś powodu nie możecie dotrzeć do kościoła a chcecie przeżywać społeczność w nabożeństwach zapraszamy do transmisji online.

 

Skoczów

Wisła Czarne

Wisła Malina

Cieszyn

Jaworze (retransmisje)

 

Duszpasterstwa

Chcemy wychodzić naprzeciw wszystkim ludziom niezależnie od wieku, wykształcenia, stanu zdrowia. Dlatego działamy poprzez duszpasterstwa środowiskowe które niosą pomoc i wsparcie potrzebującym.

Duszpasterstwo chórów i orkiestr

 

Duszpasterstwo diakonijne

 

Duszpasterstwo ewangelizacyjno-misyjne

 

Duszpasterstwo kobiet

 

Duszpasterstwo młodzieży

 

Duszpasterstwo szpitalne

 

Duszpasterstwo wśród niesłyszących

 

Najnowsze wpisy