Dożynki w Goleszowie

W sobotę 24 sierpnia 2019 roku w Goleszowie odbyły się Gminne Dożynki połączone z Dniami Gminy Goleszów. W uroczystościach wziął udział bp Adrian Korczago.

Dożynki rozpoczął korowód dożynkowy z ul. Wolności na ul. 1 Maja, skąd uczestnicy udali się do namiotu obok Urzędu Gminy. Podczas ekumenicznej modlitwy bp Adrian Korczago, proboszcz parafii ewangelickiej w Goleszowie oraz biskup diecezji cieszyńskiej wraz z ks. prałatem Adamem Drożdżem, proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Goleszowie, pobłogosławili chleb z tegorocznych zbiorów.

Biskup w swoim przemówieniu wskazywał, że dożynki, będąc świętem wdzięczności i radości mogą służyć idei dzielenia się – czego symbolem jest błogosławiony i przełamywany chleb. Podkreślał, że dzieląc się warto pamiętać o coraz większej liczbie Ukraińców przebywających obecnie na terenie gminy Goleszów. Zaapelował także o działalność na rzecz ochrony środowiska, bo wcale nie jest oczywistym, że w przyszłości ludzie będą w stanie świętować dożynki ze względu na ocieplenie klimatu i coraz częstsze susze.

Gazdami dożynek był Krystian Kamieniorz wraz z żoną Kariną Chwastek-Kamieniorz, diakon parafii ewangelickiej w Goleszowie.

Zdjęcia: goleszow.pl

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej