Ewangelizacja ProChrist 2019

W dniach 28-30 marca 2019 roku w Bielskim Centrum Kultury zorganizowano Ewangelizację ProChrist 2019 pt. „Niewiarygodne?”. Ewangelizacja była transmitowana za pomocą internetu do ponad 40 miejsc w Polsce i za granicą i była przedsięwzięciem ekumenicznym.

Mówcami byli: w czwartek pastor Leszek Mocha z Kościoła Zielonoświątkowego oraz ks. Tomasz Pieczko z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, w piątek ks. Leszek Czyż z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz ks. Ryszard Nowak z Kościoła Rzymskokatolickiego, a w sobotę dr hab. Piotr Lorek z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz pastor Piotr Gąsiorowski z Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego.

Podczas transmisji wystąpił Teatr Eden z Wieliczki z dwoma etiudami teatralnymi oraz Kinga Strządała wraz z Joanną Gomolą, które zaprezentowały taniec z flagami. Wyemitowano również świadectwa wiary Marty, Zbigniewa oraz Anny. Całość programu prowadziła Cieszka Żółtko.

Każdego wieczoru publiczność zebrana w Bielskim Centrum Kultury uczestniczyła w koncercie muzycznym – w czwartek wystąpiła Joanna Smajdor wraz z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha, w piątek Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz, a w sobotę Zespół CME.

Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przy współpracy z parafiami ewangelickimi z Bielska, Starego Bielska i Białej, zborem zielonoświątkowym „Filadelfia” w Bielsku-Białej oraz wspólnotą „Miasto na Górze”.

ProChrist to dobra okazja do zastanowienia się nad wiarą w Boga i stawiania pytań o życie i jego sens, a także przestrzeń odkrywania tego, co niewiarygodne! To także szansa, żeby zaprosić do relacji z Jezusem Chrystusem, Słowem Bożym i z wierzącymi.

W Polsce stało się znane przez kampanię ewangelizacyjną organizowaną w Niemczech, która od 1993 roku była transmitowana drogą satelitarną do ponad tysiąca miejscowości w 14 krajach Europy w tłumaczeniu na 16 języków, w tym także do naszego kraju. W roku 2008 po raz pierwszy ProChrist transmitowane była bezpośrednio z Polski z katowickiego Spodka.

Zdj. Archiwum Centrum Misji i Ewangelizacji, autor: Natalia Iskrzycka, fotosoul.pl

Najnowsze wpisy