Jesienny Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej

20 października 2018 roku w kościele ap. Jakuba Starszego w Ustroniu odbył się Jesienny Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej.

W zjeździe wzięły udział: chór z Bażanowic i parafii w Cieszynie, chór z Cisownicy, chór męski „Cantus” z Goleszowa wraz z chórem męskim z Cieszyna, chór „Gloria” z parafii w Skoczowie wraz z chórem z Dębowca, gospodarze – chór z Ustronia oraz z Ustronia-Polany i Dobki, chór z parafii w Wiśle oraz chór z Wisły-Głębiec. Gościnnie wystąpił „Lutheran Chorus” z Trzyńca (Republika Czeska).

Chórzystom i dyrygentom za ich pracę dziękował bp Adrian Korczago, który wskazywał na niezwykły zapał i ciągłość działalności chórowej, która nieprzerwanie była i jest obecna w wielu parafiach mimo niesprzyjających okoliczności w przeszłości i wielu wyzwań codzienności.

Z okazji jubileuszu 120-lecia chóru parafii ustrońskiej wiceprzewodnicząca Sejmiku Śląskiego Sylwia Cieślar odznaczyła chór oraz p. Marię Cieślar Złotą Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Fot. ustron.luteranie.pl

 

 

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej