Koncert kolęd w Bielsku

6 stycznia 2023 roku w kościele Zbawiciela w Bielsku odbył się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Koncert miał miejsce w ramach jubileuszu 50-lecia istnienia orkiestry. Repertuar zawierał nie tylko tradycyjne kolędy, do śpiewu których zachęcał dyrygent aspirant Daniel Grodziński. Orkiestra wykonała także szereg utworów rozrywkowych o tematyce bożonarodzeniowej. Proboszcz parafii ks. Krzysztof Cienciała odczytał fragment 2. rozdziału Ewangelii Mateusza opisujący historię Mędrców ze Wschodu. Biskup Adrian Korczago nawiązując do tego przesłania zwrócił uwagę na potrzebę odkrywania nowego, wykazywania się gotowością do wyruszania w drogę, zmierzania się z rozczarowaniami oraz wykazywania zdolności powracania inną drogą niż ta, którą się przyszło.

W wydarzeniu udział wzięli również m.in. Ewangelicki Duszpasterz Policji ks. Marek Twardzik z Cisownicy, Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku kom. Jacek Szczypka, Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach Dziedzicach nadkom. Przemysław Żurat.

zdj. ks. Marek Twardzik

Najnowsze wpisy