Konferencja duchownych w Cisownicy

10 stycznia 2018 roku w Cisownicy odbyła się pierwsza w nowym roku diecezjalna konferencja duchownych.

W związku z faktem, iż konferencja odbywa się w okresie poświątecznym, poszczególne punkty programu przeplatane były wspólnym śpiewem wybranych kolęd przy akompaniamencie gitar i pianina.

Radca Konsystorza Bożena Polak przedstawiła zebranym zmiany w przepisach dodatkowo-ubezpieczeniowych ZUS. Podczas konferencji odbyło się także spotkanie z Henrykiem Mercikiem, członkiem zarządu Województwa Śląskiego oraz Sylwią Cieślar, wiceprzewodniczącą Sejmiku Śląskiego. Wskazywali oni na potrzebę ewangelickiego zaangażowania w samorządność.

W dalszej części konferencji ks. Marcin Podżorski przedstawił plan imprez młodzieżowych w diecezji na rok 2018 oraz omówił przygotowania do Diecezjalnego Zjazdu Konfirmantów. Podano także do wiadomości ogłoszenia diecezjalne oraz kalendarium spotkań w roku 2018.

Następna konferencja duchownych odbędzie się 28 lutego w Ustroniu.

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej