Konferencja duchownych w Wiśle-Centrum

W Dzień Modlitwy i Pokuty w środę 14 lutego 2024 r. w Wiśle-Centrum odbyła się diecezjalna konferencja duchownych.

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa spowiednio-komunijnego, które zostało odprawione w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle przez wiślańskich duchownych: ks. radcę Waldemara Szajthauera, który wygłosił kazanie i ks. Mikołaja Kotkowskiego.

Następnie uczestnicy udali się do sali Domu Zborowego, gdzie zebranych przywitał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago. Pod koniec powitania ks. Szajthauer w imieniu duchowieństwa diecezji złożył życzenia bp. Korczago, który obchodził jubileusz 35-lecia swojej ordynacji.

W dalszej części duchowni wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Liturgiczna prezencja”, w których biskup omówił zasady poruszania się duchownych w liturgicznej przestrzeni.

Pod koniec konferencji omówiono aktualia z życia diecezji.

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej