Konferencja duchownych w Wiśle-Jaworniku

4 maja 2022 roku w Wiśle-Jaworniku odbyła się konferencja duchownych diecezji cieszyńskiej.

Zebranych powitał zwierzchnik diecezji cieszyńskiej biskup Adrian Korczago. Rozważanie Słowa Bożego poprowadził proboszcz parafii ewangelickiej w Czechowicach-Dziedzicach ksiądz Janusz Holesz.

W trakcie konferencji omawiano ustalenia Synodu Kościoła, który odbył się w dniach 22-24 kwietnia 2022 roku w Warszawie, przekazywano najnowsze informacje w kontekście działań dotyczących pomocy uchodźcom z Ukrainy, dyskutowano o bieżących sprawach diecezjalnych, a także dzielono się najnowszymi komunikatami i ogłoszeniami.

Kolejna konferencja odbędzie się 8 czerwca 2022 roku w parafii w Wiśle-Czarnem.

Najnowsze wpisy

  • Centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w Brennej

    24 stycznia 2023 roku w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w ewangelickim kościele Apostoła Bartłomieja w Brennej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie Liderów Młodzieżowych

    Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej serdecznie zapraszają na Spotkanie Liderów Młodzieżowych. Spotkanie jest dla wszystkich angażujących się w parafiach w pracę z młodzieżą – duchownych i liderów młodzieżowych. Termin: 11.02.2023., godz. 09.00-18.00 Miejsce: Cieszyn, parafia ewangelicka  Zgłoszenia:Do 6.02.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdziesz go >TUKoszt uczestnictwa: 10 zł. Szczegółowe informacje zostaną przesłane […]

    Czytaj więcej