Konferencja duchownych w Wiśle-Malince

W środę 4 października 2023 roku w Wiśle-Malince odbyła się Konferencja Duchownych Diecezji Cieszyńskiej.

Na wstępie biskup Adrian Korczago powitał zgromadzonych oraz złożył życzenia osobom, które w minionym okresie obchodziły swoje jubileusze urodzin i ordynacji. Zwierzchnik diecezji podziękował ks. Tadeuszowi Byrtowi za 40-letnią służbę w Kościele i życzył Bożego prowadzenia z okazji przejścia na emeryturę. Nowemu proboszczowi parafii w Wiśle Głębcach ks. Oskarowi Wildowi złożył życzenia z okazji wprowadzenia w urząd.

Słowo Boże w oparciu o tekst hasła miesiąca: „Bądźcie wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie” (Jk 1,22), rozważał ks. Marek Michalik.

Następnie dokonano podsumowania Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej, które odbyło się w Krakowie. Biskup Adrian Korczago podziękował wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach oraz gościli delegatów w swoich parafiach. Duchowni zaznaczyli, że był to bardzo wartościowy czas, który społeczności parafialne mogły wspólnie przeżyć ze współwyznawcami z innych krajów. Niezwykle istotnym było przeżycie nabożeństw, jak również spędzenie czasu na dalszych, różnorodnych punktach programu. Była to okazja do wielu rozmów i zaprezentowania gościom charakteru naszych parafii.

W trakcie konferencji do uczestników dotarła smutna wiadomość o śmierci pani pastorowej Jolanty Mikler. Zwierzchnik diecezji wspomniał zmarłą, a następnie zmówił modlitwę, po której zaśpiewano pieśń.

W dalszej części nastąpiła dyskusja na temat przygotowań młodzieży do konfirmacji i ich ujednoliceniu w poszczególnych parafiach diecezji. Następnie duchowni pochylili się wspólnie nad takimi tematami, jak wiek konfirmantów, długość nauki konfirmacyjnej, praca z rodzicami konfirmantów oraz zakres materiału do nauczania.

Kilka słów o swoim zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności opowiedział pan Konrad Gołota, który jest jednym z ewangelickich kandydatów do Senatu RP.

Po ogłoszeniach i zaproszeniach ks. radca Waldemar Szajthauer zakończył spotkanie modlitwą, a biskup Adrian Korczago udzielił Bożego błogosławieństwa.

Najnowsze wpisy