Maseczka skutkuje

Pomoc dla Ewangelickiego Domu Opieki Ostoja Pokoju.

Kombinezony ochronne, rękawiczki jednorazowe, a także płyny i żele dezynfekcyjne – wszystko to zostało przekazane Ewangelickiemu Domowi Opieki Ostoja Pokoju w Bytomiu-Miechowicach, którego pensjonariusze i pracownicy dotknięci zostali skutkami pandemii koronawirusa. Transport darów o wartości ponad dwóch tysięcy złotych na miejscu, w czasie wizyty w Miechowicach 9 czerwca przekazali dyrektor Diakonii Diecezji Cieszyńskiej – ks. Marek Londzin oraz proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie – ks. Marcin Brzóska, która koordynuje na terenie powiatu cieszyńskiego akcję „Maseczka”.

Akcja, w ramach której zebrano już ponad 27 tysięcy złotych przerosła oczekiwania organizatorów. Pierwszym i najważniejszym beneficjentem zbiórki jest Szpital Śląski w Cieszynie, gdzie zgodnie z przekazanym zapotrzebowaniem trafiły materiały ochrony osobistej. Szpital poprosił również o pomoc w zakupie nowego wózka transportowego, który ułatwi pracę i logistykę na terenie placówki. Oprócz tego możliwe było wsparcie innych placówek: Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Ustroniu, a także EDO Emaus w Dzięgielowie, gdzie pojawiła się pilna potrzeba zakupu ozonatora, czyli urządzenia do dezynfekcji zapewniającego bezpieczeństwo pensjonariuszy i pracowników domu, a które posłuży im, jeśli będzie taka potrzeba, również w przyszłości. Organizatorzy akcji wsparli również Ewangelicki Dom Opieki Ostoja Pokoju w Bytomiu-Miechowicach, gdzie infekcja dotknęła zarówno pracowników, jak i pensjonariuszy. Na szczęście wszyscy przechodzą ją w stopniu lekkim lub bezobjawowo.

Niestety koronawirus nie odpuszcza i mimo luzowania kolejnych obostrzeń liczba osób zarażonych i chorujących jest nadal bardzo wysoka. Nadal trwają zmagania z wirusem medyków i pracowników przede wszystkim w szpitalach i domach pomocy społecznej. Dlatego akcja „Maseczka” trwa nadal, a organizatorzy apelują o dalsze wpłaty na ten cel. 

Przypominamy, że wpłat należy dokonywać na specjalne, przeznaczone tylko na ten cel konto bankowe Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie. Numer: 18 8113 0007 2001 0074 4353 0014 z dopiskiem Maseczka. 

Warto pomagać. 

Ks. Marcin Brzóska        

Najnowsze wpisy