Nabożeństwo na zakończenie obchodów Jubileuszu 500 lat Reformacji

W kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach dokładnie w 500. rocznicę zapoczątkowania dzieła Reformacji przez Marcina Lutra 31 października 2017 roku odbyło się uroczyste nabożeństwo na zakończenie obchodów Jubileuszu 500 lat Reformacji.

W uroczystym nabożeństwie wzięli udział licznie zgromadzeni duchowni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego na czele z bp. Jerzym Samcem, zwierzchnikiem Kościoła oraz goście ekumeniczni – m.in. abp Wojciech Polak, prymas Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce oraz abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, który przekazał zebranym słowa pozdrowienia. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych.

Podczas nabożeństwa wystąpił chór dziecięco-młodzieżowy, chór „Largo Cantabile” z Parafii Ewangelickiej w Katowicach oraz chór „Jubilate Deo” z Parafii Ewangelickiej w Mysłowicach. Liturgię wstępną prowadzili ks. radca Henryk Reske oraz ks. prezes Adam Malina. Ponadto młodzież w krótkiej etiudzie teatralnej przedstawiła wartości, na które wskazywała Reformacja i które nadal są ważne dla ewangelików.

Kazanie w oparciu o tekst z Listu ap. Pawła do Rzymian 1,18 wygłosił bp Adrian Korczago – zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej. W liturgii komunijnej uczestniczyli bp Jerzy Samiec, bp Marian Niemiec – gospodarz, zwierzchnik Diecezji Katowickiej oraz bp Waldemar Pytel – zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej.

Nabożeństwo było bezpośrednio transmitowane przez TVP 2 oraz Polskie Radio Katowice.

Najnowsze wpisy