Pomoc dla uchodźców w Polsce

Zachęcamy do wsparcia zbiórki ofiar na rzecz uchodźców.

– Liczą się czyny, nie słowa – słyszymy często. Biorąc sobie to wezwanie do serc ogłaszamy ogólnokościelną zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców przybywających do Polski.  

W ubiegłym tygodniu Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wystosował apel o wsparcie dla osób na granicy z Białorusią, a Biskup Kościoła prosił o wspólną modlitwę podczas niedzielnych nabożeństw. Teraz Kościół zarządza zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców.  

Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Ocalenie, która udziela bezpośredniej pomocy uchodźcom, obecnie również na polsko-białoruskiej granicy. Fundacja jest wieloletnim partnerem naszego Kościoła – prowadzi szkolenia, dzieli się doświadczeniami, doradza w kwestiach związanych z uchodźcami. Pieniądze będą przeznaczone na bieżące akcje pomocowe, w tym na działania w Usnarzu Górnym.

Zbiórka trwa od dnia ogłoszenia do 15 września 2021 r. Konsystorz prosi o przekazywanie ofiar bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „Ocalenie”.  

CHCESZ ZŁOŻYĆ OFIARĘ? KLIKNIJ TUTAJ >>  https://bik.luteranie.pl/pl/darowizny.html
PRZECZYTAJ APEL KONSYSTORZA >> https://www.luteranie.pl/apel-konsystorza/
PRZECZYTAJ LIST BISKUPA WS. UCHODŹCÓW >> https://www.luteranie.pl/biskup-kosciola-prosi-o-modlitwe/
POZNAJ FUNDACJĘ OCALENIE >> https://ocalenie.org.pl
PODZIEL SIĘ TYM APELEM ZE ZNAJOMYMI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – ZBUDUJMY SIEĆ DOBREJ WOLI!

Najnowsze wpisy