Powielkanocne spotkanie rodzin pastorskich

We wtorek 2 kwietnia 2024 r. w Gościńcu Szumnym w Jaworzu odbyło się powielkanocne spotkanie rodzin pastorskich.

W wydarzeniu zorganizowanym przez Diecezję Cieszyńską wzięli udział duchowni wraz z małżonkami oraz dziećmi, siostry diakonise, a także współpracownicy biura diecezji. W tym roku odbyło się ono w Gościńcu Szumnym w Jaworzu oraz po raz pierwszy miało swoje miejsce nie w okresie bożonarodzeniowo-noworocznym, lecz wielkanocnym.

Społeczność rozpoczął słowem pozdrowienia zwierzchnik diecezji bp Adrian Korczago, który złożył także życzenia osobom obchodzącym w ostatnim czasie swoje jubileusze. Następnie uczestników w modlitwie poprowadził ks. radca Waldemar Szajthauer.

W trakcie wydarzenia zebrani mogli się spotkać na wspólnych rozmowach i posiłku. Dla wielu była to sposobność do spotkań po długim czasie niewidzenia się, a także do poznania nowych osób. Specjalną konkurencję dla uczestników przygotował ks. Marcin Podżorski, który podzielił zebranych na grupy. Miały one z kilku elementów (makaronu, sznurka, taśmy i pianki marshmallows) ułożyć w ciągu 18 minut jak najwyższą wieżę. W trakcie spotkania przygotowano również atrakcje dla najmłodszych w formie prac plastycznych.

Zdjęcia: Damian Rusin

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej