Przedświąteczne spotkania biskupa

W okresie poprzedzającym Święta Narodzenia Pańskiego bp Adrian Korczago wziął udział w spotkaniach z pracownikami i pensjonariuszami Ewangelickich Domów Opieki na terenie Diecezji Cieszyńskiej.

We wtorek 18 grudnia 2018 roku biskup spotkał się w Diakonacie Żeńskim „Eben-Ezer” w Dzięgielowie z pracownikami i współpracownikami Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus-1” i „Emaus-2”. Wyraził wdzięczność za poświęcenie i trud wkładany w pracę z pensjonariuszami oraz przekazał życzenia, by Bóg wspierał i dodawał sił w mierzeniu się z wyzwaniami codzienności. Szczególnie zwrócił się w stronę dwóch osób z Ukrainy, życząc im dobrego odnalezienia się w nowym środowisku.

Dzień później, 19 grudnia 2018 roku, biskup odwiedził pensjonariuszy w domach „Emaus-1” i „Emaus-2”, gdzie przekazał zebranym życzenia świąteczne oraz drobny upominek. 20 grudnia 2018 roku biskup spotkał się z podopiecznymi Ewangelickiego Domu Opieki „Soar” w Bielsku-Białej.

Zdj. ks. Emil Gajdacz, ks. Marek Londzin

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej