Spotkanie ewangelickich samorządowców

20 września 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie ewangelickich samorządowców współorganizowane przez Diecezję Cieszyńską i Parafię Ewangelicko-Augsburską w Wiśle – tym razem na terenie Nadleśnictwa Wisła.

Grupa ok. 40 samorządowców z diecezji cieszyńskiej i katowickiej zwiedziła Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej oraz Karpacki Bank Genów oraz Wolierową Hodowlę Głuszców w Jaworzynce. Następnie podczas spotkania przy grillu zebrani wysłuchali rozważania Słowa Bożego prowadzonego przez bp. Adriana Korczago, który w oparciu o słowa Jezusa „Przybliżyło się Królestwo Boże” wskazywał, z jakimi wyzwaniami i zobowiązaniami dla zaangażowanych chrześcijan wiąże się misyjny nakaz “Idźcie i głoście, że przybliżyło się Królestwo Niebios”.

Do zebranych zwrócił się także obecny na spotkaniu prof. Jerzy Buzek, akcentując, że w jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę warto podkreślać zaangażowanie ewangelików w walkę o przyłączenie ziemi cieszyńskiej do Polski i z tego przykładu czerpać motywację do współczesnego działania na rzecz małej ojczyzny.

Uczestnicy dyskutowali również w grupach o etyce odpowiedzialności samorządowców, wymieniając się swoimi doświadczeniami. W czasie spotkania ponadto podziękowano samorządowcom za ich działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności – zarówno Śląska, jak i Opolszczyzny.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał folder „Ewangelicy Niepodległej. Dokonania ewangelików Śląska Cieszyńskiego w drodze do wolnej Polski” oraz publikację „Cieszyńscy ewangelicy dla Niepodległej. Wybór tekstów źródłowych”.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej