Spotkanie luteran z Bielska-Białej w Wapienicy

25 czerwca 2023 roku trzy parafie ewangelickie z Bielska-Białej zorganizowały w ogrodzie Diecezjalnego Domu „Betania” w Wapienicy integracyjne spotkanie przy ognisku.

Inicjatywa integracji wyszła od członków rad parafialnych z Białej, Bielska i Starego Bielska. Chcieli oni, aby bielsko-bialscy zborownicy, którzy nie widują się zbyt często, mogli wspólnie spędzić czas i lepiej się poznać. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób.

Zebranych przywitała jedna z organizatorek a proboszczowie ks. Robert Augustyn z Białej i ks. Piotr Szarek ze Starego Bielska poprowadzili uczestników w modlitwie.

W spotkaniu wziął też udział zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago wraz z Małżonką, który pochwalił inicjatywę i wyraził nadzieję, że parafie dalej będą się integrować i podejmować wspólne działania.

Aby dodatkowo umilić czas, uczestnicy przygotowali urozmaicony poczęstunek w formie sałatek, ciast, pieczonych ziemniaków i ciast drożdżowych pieczonych za pomocą patyków na ognisku. Oprócz wspólnego posiłku był także czas na śpiewanie pieśni ze śpiewnika „Chwalmy Pana” przy akompaniamencie gitary i cajóna. Dzieci natomiast mogły korzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji w ogrodzie

Zdjęcia: Jakub Cieślar

Najnowsze wpisy