Uroczystości w Międzyrzeczu

4 listopada w Międzyrzeczu przeżywaliśmy niezwykły czas w naszej Parafii. Upłynęła kadencja Rady Parafialnej i 30 września dokonaliśmy wyboru nowych radnych.

W pierwszych okręgu: Międzyrzecze Górne, Międzyrzecze Dolne, Ligota, Bronów i Rudzica wybraliśmy 10 osób, a w okręgu Mazańcowice 2 osoby.

4 listopada zwierzchnik naszej Diecezji ks. bp Adrian Korczago podczas nabożeństwa wprowadził nowo wybraną Radę Parafialną, zwracając uwagę na zadania i służbę, przed którymi stoją i życzył Bożego błogosławieństwa.

Podczas tego nabożeństwa gościliśmy Wójta Gminy Jasienicy pana Janusza Pierzynę, który został wybrany na kolejną kadencję. Był z nami pan dr Jerzy Polak, który w swoim ciekawym wykładzie mówił o ewangelikach walczących podczas I wojny światowej. W naszych uroczystościach wzięły udział osoby z Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza z przewodniczącym panem Krzysztofem Wieczerzakiem.

Okazją do spotkania, było odsłonięcie pamiątkowych tablic ofiar I wojny światowej. Dwie tablice upamiętniające ofiary wojny, zarówno Niemców, jak i Polaków. Odsłonięcia dokonał ks. biskup Adrian Korczago i pan dr Jerzy Polak. Przy tablicach goście złożyli kwiaty. Nasze nabożeństwo uświetnił pieśniami miejscowy chór.

Po nabożeństwie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem spotkaliśmy się w salce parafialnej przy kawie i cieście. Ks. Biskup zachęcił nas do przedstawienia i podzielenia się swoimi pasjami, zainteresowaniami i tym, co lubimy. Każdy z nas w bardzo interesujący sposób mówił o sobie, swoich najbliższych i o tym co sprawia przyjemność.

Na zakończenie proboszcz parafii podziękował radnym, którzy pełnili swoją służbę w ostatnich 5 latach, za wielki trud, zaangażowanie i pracę obdarowując ich skromnymi prezentami. Cieszyliśmy się ze ks. biskup przyjechał ze swoją małżonką, która z nami spędziła ten miły czas.

Ks. Andrzej Dyczek

 

Najnowsze wpisy