Warsztaty muzyczne 2019

Grupa ok. 200 chórzystów pod okiem 12 instruktorów w dniach 27-29 września opanowywała 13 różnorodnych utworów, które zostały zaprezentowane podczas koncertu finałowego w amfiteatrze w Wiśle.

W repertuarze pojawiły się utwory polskich oraz zagranicznych wykonawców. Publiczność entuzjastycznie reagowała na wykonywane pieśni. Wśród chórzystów dominowała młodzież, lecz w warsztatach uczestniczyły również dzieci, które brawurowo zaśpiewały specjalnie dla nich przygotowany utwór „Nie cykali się” Arki Noego. W chórze śpiewały też kilkupokoleniowe rodziny, nie brakowało więc dojrzałych głosów. Chórowi towarzyszył zespół profesjonalnych muzyków, kierowany przez Mateusza Walacha, który przygotował aranżacje wszystkich utworów. W trakcie koncertu do zebranych przemawiali bp Adrian Korczago oraz ks. radca Waldemar Szajthauer.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie i Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność Diecezji Cieszyńskiej i Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa za finansowe wsparcie, miastu Wisła za udostępnienie amfiteatru, a Szkole Podstawowej w Wiśle oraz miejscowej parafii ewangelickiej za udostępnienie sal i pomieszczeń na próby i noclegi.

Prowadzący koncert Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Marcin Podżorski, podkreślał, że dla uczestników warsztatów były to trzy dni nie tylko intensywnego śpiewu i doskonalenia swoich głosowych możliwości, ale przede wszystkim czas doświadczania Bożej obecności i możliwość wspólnego wielbienia Boga muzyką i pieśnią.

Zdjęcia: Natalia Iskrzycka fotosoul.pl

Najnowsze wpisy