Wieczór Adwentowy studentów luteran ChAT

17 grudnia 2018 roku w Sali Synodalnej w Centrum Luterańskim w Warszawie odbył się tradycyjny Wieczór Adwentowy zorganizowany przez Koło Teologów Ewangelickich oraz studentów luteran Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej.

Podczas uroczystego wieczoru Słowo Boże rozważał bp Paweł Hause, zwierzchnik diecezji mazurskiej, pozdrowienia przekazali Biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej ks. prof. Bogusław Milerski. Obecni byli także wykładowcy i studenci ChAT.

W spotkaniu uczestniczył bp Adrian Korczago, który życzył studentom owocnego czasu studiów i poczucia, że przez 5 lat tworzą szczególny dom studencki oraz szczególną rodzinę akademicką. Ponadto biskup ogłosił, że z dniem 1 lutego 2019 roku przestaje pełnić funkcję duszpasterza akademickiego studentów luteran.

W programie nie zabrakło także wspólnego kolędowania, posiłku oraz prezentacji studentów I roku teologii ewangelickiej – którzy tym razem zaprezentowali się w gwarze regionów, z których pochodzą – białostockiej, cieszyńskiej, górnośląskiej i sądeckiej. Podziękowania za 5 lat wspólnej drogi przekazali ponadto studenci V roku.

Fot. Joshua Hanson

 

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej