Wizyta Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec

25 kwietnia 2018 roku Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel przebywał z wizytą na terenie Diecezji Cieszyńskiej.

Ambasador w trakcie swojej podróży podziwiał ze szczytu Równicy beskidzką panoramę, zwiedził kościół Jezusowy, Muzeum Protestantyzmu oraz Wzgórze Zamkowe w Cieszynie. Następnie udał się do Bielska-Białej w związku z poszukiwaniami swoich korzeni. W rzymskokatolickiej katedrze św. Mikołaja zostali ochrzczeni oraz przeżywali ważne uroczystości rodzinne pradziadkowie oraz dziadkowie Ambasadora, a w księgach metrykalnych odnaleziono ślady ich obecności w Bielsku.

Ambasador zwiedził ponadto ewangelicki kościół Zbawiciela oraz Bielski Syjon, a podczas spaceru po Bielsku i Białej odwiedził także kościół ewangelicki Marcina Lutra w Białej. Ambasadorowi towarzyszył biskup Adrian Korczago.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej