Wizyta Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec

25 kwietnia 2018 roku Ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel przebywał z wizytą na terenie Diecezji Cieszyńskiej.

Ambasador w trakcie swojej podróży podziwiał ze szczytu Równicy beskidzką panoramę, zwiedził kościół Jezusowy, Muzeum Protestantyzmu oraz Wzgórze Zamkowe w Cieszynie. Następnie udał się do Bielska-Białej w związku z poszukiwaniami swoich korzeni. W rzymskokatolickiej katedrze św. Mikołaja zostali ochrzczeni oraz przeżywali ważne uroczystości rodzinne pradziadkowie oraz dziadkowie Ambasadora, a w księgach metrykalnych odnaleziono ślady ich obecności w Bielsku.

Ambasador zwiedził ponadto ewangelicki kościół Zbawiciela oraz Bielski Syjon, a podczas spaceru po Bielsku i Białej odwiedził także kościół ewangelicki Marcina Lutra w Białej. Ambasadorowi towarzyszył biskup Adrian Korczago.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej