Wizyta delegacji Światowej Federacji Luterańskiej w Cieszynie

We wtorkowy wieczór 5 marca 2019 roku na terenie diecezji cieszyńskiej przebywała delegacja Światowej Federacji Luterańskiej w sprawie zgłoszenia kandydatury Polski na organizację Zgromadzenia Ogólnego ŚFL w 2023 roku w Krakowie.

Delegaci w składzie: ks. Ireneusz Lukas – Sekretarz ŚFL na Europę, Karin Striebel – Asystentka Sekretarza Generalnego i Maryssa Camado – Dyrektor Departamentu Operacyjnego i Planowania wraz z dr. hab. Jerzym Sojką oraz ks. Łukaszem Ostruszką zwiedzili kościół Jezusowy w Cieszynie, a następnie spotkali się z bp. Adrianem Korczago, zwierzchnikiem diecezji cieszyńskiej, bp. Tomaszem Tyrlikiem, zwierzchnikiem Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej oraz ks. Marcinem Brzóską, proboszczem parafii w Cieszynie.

Podczas spotkania omawiano przygotowania do organizacji Zgromadzenia Ogólnego w 2023 roku z perspektywy niedzielnych nabożeństw po obu stronach Olzy, w których uczestniczyliby delegaci ŚFL z całego świata. Dyskutowano o możliwej ofercie obu Kościołów i możliwości zaprezentowania specyfiki regionu Śląska Cieszyńskiego oraz poszczególnych parafii. Dzielono się także doświadczeniami dotyczącymi organizacji dużych wydarzeń – Ewangelickich Dni Kościoła oraz konferencji międzynarodowych.

Najnowsze wpisy