Wprowadzenie ks. Marcina Ratki-Matejko w urząd proboszcza parafii w Jastrzębiu-Zdroju

W 2. niedzielę po Trójcy Świętej 30 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste wprowadzenie w urząd proboszcza parafii ewangelickiej w Jastrzębiu-Zdroju ks. Marcina Ratki-Matejko.

Wprowadzenia dokonał zwierzchnik diecezji katowickiej bp Marian Niemiec w asyście ks. Jana Raszyka i ks. Oskara Wilda. W liturgii wstępnej uczestniczyli ks. Kornel Undas z Mikołowa oraz dk. Beata Janota. Spowiedź poprowadził bp Adrian Korczago. Słowo Boże w oparciu o fragment z księgi proroka Jeremiasza 1,4-9 zwiastował nowo wprowadzony proboszcz parafii w Jastrzębiu.

W nabożeństwie uczestniczyła liczna delegacja parafii ewangelickiej w Skoczowie, gdzie ks. Marcin Ratka-Matejko służył w minionych latach jako wikariusz oraz duchowni diecezji katowickiej i cieszyńskiej. Uroczystość uświetniły chór parafialny i zespół młodzieżowy z Jastrzębia.

Ks. Marcin Ratka-Matejko urodził się 14 sierpnia 1987 roku w Mikołowie. Po studiach teologicznych zakończonych pracą magisterską na temat: „Uzależnienie od komputera, Internetu i telefonu komórkowego – wyzwaniem dla współczesnego duszpasterza”, został ordynowany 9 lutego 2013 roku w Hołdunowie. Pracę duszpasterską przed ordynacją i po ordynacji pełnił w parafii w Skoczowie. 7 kwietnia 2019 roku został wybrany przez Zgromadzenie Parafialne proboszczem parafii w Jastrzębiu-Zdroju. Jest żonaty z Sylwią Ratką-Matejko, mają dwie córki.

Zdjęcia: Archiwum Parafii Ewangelickiej w Jastrzębiu-Zdroju

Najnowsze wpisy