Wprowadzenie rady parafialnej w Wiśle

26 czerwca 2022 roku w ewangelickim kościele ap. Piotra i Pawła Wiśle odbyła się 184. pamiątka jego poświęcenia połączona wraz z uroczystym wprowadzeniem rady parafialnej.

W 2. Niedzielę po Święcie Trójcy Świętej wiślańscy ewangelicy przeżywali 184 rocznicę poświęcenia kościoła. Okolicznościowe kazanie w oparciu o tekst z Księgi Jonasza 3 rozdział wiersze 1 do 10 wygłosił gościnnie ks. Daniel Ferek z Wodzisławia Śląskiego. Nabożeństwo współodprawiali proboszcz ks. Waldemar Szajthauer oraz wikariusz parafii ks. Oskar Wild. 

Uroczystego wprowadzenia nowo wybranych członków rady parafialnej dokonał Biskup Diecezji Cieszyńskiej Adrian Korczago, który w swoim przemówieniu również nawiązał do postaci Jonasza, ukazując wyzwania oraz zagrożenia jakie mogą czyhać na radnych parafialnych.

Zadaniem radnych jest szeroko pojęta troska o życie parafialne oraz wspieranie duszpasterza w budowaniu zboru w wymiarze administracyjnym, a także duchowym.

Z okazji 160 rocznicy urodzin i 80 rocznicy śmierci biskupa Juliusza Bursche bp Adrian Korczago dokonał po nabożeństwie otwarcia wystawy poświęconej postaci męczennika. Uczestnicy wydarzenia odśpiewali pieśń Ojcowski dom. Wprowadzenia do wystawy dokonała jej twórczyni przewodnicząca Diecezjalnej Komisji Historycznej Danuta Szczypka, podkreślając związki bp Bursche z Wisłą,  który w willi „Zacisze” można powiedzieć znalazł swój drugi dom. Wystawa znajduje się przy głównym deptaku. Z jej treścią będą się zatem mogli zapoznawać licznie przybywający do Wisły turyści.

zdjęcia: Szymon Brodacki

Najnowsze wpisy