Kantata na Boże Narodzenie

Kantata na Boże Narodzenie

Charytatywny Koncert Adwentowy w Kościele Jezusowym

 

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie zaprasza na Koncert Adwentowy, który odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, 17 grudnia o godz. 16.00 w Kościele Jezusowym.

W programie znajdą się kompozycje amerykańskiej kompozytorki muzyki chrześcijańskiej Sally DeFord. Zabrzmią pieśni chóralne oraz utwory instrumentalne w wykonaniu Wojciecha Wantuloka, które przeplatane będą adwentowymi rozmyślaniami.

W drugiej części koncertu po raz pierwszy w Polsce wykonana zostanie „Kantata na Boże Narodzenie” Sally DeFord, utwór składający się z siedmiu części. Klamrą spinającą całość jest melodia kolędy „Cicha noc”, którą na finał zaśpiewają wszyscy zebrani. Utwór skomponowany został na chór SATB, solistów, narratora, fortepian, flet i zbór. Teksty przetłumaczył i opracował Piotr Sikora. Wstęp na wydarzenie wolny!

 

Wystąpią:

Chór Kościelny z Cieszyna pod dyr. Joanny Sikory

Wyższobramski Chór Kameralny pod dyr. Piotra Sikory

Jolanta Chmiel, Dorota Klus-Raczek, Wioleta Stronczek- solistki

Ks. Janusz Sikora – narrator

Wojciech Wantulok – fortepian

Aleksandra Kisza – flet

 

Organizatorzy koncertu chcą włączyć się w akcję pomocy dla 2-letniego Szymka Zamarskiego z Cieszyna, którego czeka bardzo kosztowna i skomplikowana operacja serca w Rzymie. Podczas koncertu będzie można złożyć datek na ten szczytny cel.

Najnowsze wpisy