XV Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej

W dniach 8-10 lutego 2019 roku zorganizowano XV Międzynarodową Zimową Olimpiadę Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej.

Olimpiadę zainaugurowano w piątek 8 lutego podczas diecezjalnego spotkania młodzieży w Wiśle-Jaworniku. Śpiew prowadził zespół SDG z Ustronia, a Słowo Boże zwiastował ks. Tymoteusz Bujok. Po zakończeniu części oficjalnej zebrani wzięli udział w ognisku.

W sobotę 9 lutego około 180 zawodników rywalizowało w 10 kategoriach wiekowych w slalomie i snowboardzie na stoku „Złoty Groń” w Istebnej. Najlepszą drużyną w klasyfikacji slalomu okazała się reprezentacja z parafii w Wiśle, a w rywalizacji snowboardzistów triumfowała drużyna z Wisły-Jawornika. Puchary otrzymali także najszybsi zawodnicy w kategorii mężczyzn i kobiet oraz najmłodszy uczestnik zawodów.

Konkurencje biegowe rozegrano na Kubalonce w niedzielne popołudnie. 36 biegaczy w 8 kategoriach pokonywało trasy o długości 1 400 metrów, 2 100 metrów, a także 2 800 metrów. Najlepsi okazali się zawodnicy z parafii w Wiśle-Głębcach.

W klasyfikacji generalnej – punktowej – zwyciężyła drużyna z Wisły przed reprezentantami Wisły-Czarne oraz Wisły-Jawornika. Zawodnicy z wiślańskiej parafii byli również bezkonkurencyjni w klasyfikacji medalowej, drugie miejsce zajęła parafia w Wiśle-Głębcach, a na trzecim miejscu ponownie znalazła się drużyna z Wisły-Jawornika.

Pełne wyniki dostępne na stronie parafii ewangelickiej w Wiśle-Jaworniku.

Fot. Archiwum Parafii Ewangelickiej w Wiśle i Wiśle-Jaworniku

Najnowsze wpisy