XXIII Festiwal „Musica Sacra” w Skoczowie

Po raz 23. w Skoczowie w dniach 20-22 maja 2018 roku odbywa się Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”. Patronat nad festiwalem objął bp Adrian Korczago.

20 maja w ewangelickim kościele św. Trójcy w Skoczowie wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon. Kościół wypełnił się pięknymi dźwiękami instrumentów i śpiewu.

Bp Adrian Korczago w swoim pozdrowieniu skierowanym do zebranych przekazał życzenia świąteczne związane z Zesłaniem Ducha Świętego i wyraził radość z ekumenicznego świętowania. Wskazywał, iż Duch Święty wykorzystuje muzykę jako instrumentarium w oddziaływaniu na duszę i serce człowieka. Przywołując słowa papieża Jana Pawła II o Duchu Świętym odnawiającym oblicze „tej ziemi” biskup życzył zebranym, by nie zaprzepaścić zapoczątkowanego przed laty ekumenicznego potencjału otwartości i serdeczności na siebie nawzajem – szczególnie w kontekście stulecia odzyskania niepodległości oraz przyłączenia Diecezji Cieszyńskiej do Konsystorza w Warszawie.

W ramach festiwalu odbędą się ponadto projekcje filmów, wystawa fotograficzna oraz koncert muzyki gospel w wykonaniu „God’s Property”.

Zdj. Jan Bacza/ox.pl

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej