Zakończenie służby duszpasterza akademickiego

Wraz z końcem zimowego semestru roku akademickiego 2018/2019 bp Adrian Korczago zakończył swoją służbę jako duszpasterz akademicki studentów teologii ewangelickiej na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. 

21 stycznia 2019 roku podczas uroczystego nabożeństwa spowiednio-komunijnego w Centrum Luterańskim w Warszawie biskup wygłosił kazanie w oparciu o tekst z Listu do Rzymian 12,9-16 i życzył studentom, by pamiętali, że nie warto budować relacji “na pseudo-miłości i by zło wyzwalało w nich rozbudowany odruch wymiotny, (…) mając na uwadze fakt, że grzech czyha u naszych drzwi, kusi nas, ale my możemy nad nim panować”. Wypowiedział także podziękowania za wspólnie spędzone lata i przeżyte doświadczenia. Studenci podziękowali swojemu opiekunowi specjalnie przygotowanym tortem oraz wybranymi cytatami swego duszpasterza.

Nowym opiekunem studentów luteran ChAT będzie Biskup Kościoła Jerzy Samiec.

Fot. Joshua Hanson

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej