Spotkanie pasyjne w Betanii

W weekend 9-10 marca 2024 r. w kaplicy Betanii w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie pasyjne, którego wiodącym tematem była historia Mojżesza i plagi egipskie.

Swoimi refleksjami i osobistym doświadczeniem dzielił się ks. Dariusz Dawid z Gliwic. Sobotnie spotkanie poprowadziła mgr tel. Iwona Holeksa-Matuszek, zaś w uwielbianiu uczestników prowadziła grupa muzyczno-wokalna pod dyrekcją Małgorzaty Penkali-Ogrodnik. Spotkanie zakończono chwilą ciszy, gdzie każdy miał możliwość w osobistej modlitwie odsłonić swoje serce przed Bogiem. Po części oficjalnej był czas na rozmowy z gośćmi – księdzem i pastorową, a także na wzajemną integrację przy poczęstunku. W spotkaniu udział wzięło około 60 osób. 

Z zaproszenia na niedzielne nabożeństwo z Komunią Świętą skorzystało tak dużo osób, że kaplica i przylegająca do niej sala wypełnione zostały po brzegi. Liturgia przygotowana specjalnie na tę okazję oraz kazanie ks. Dawida, które było kontynuacją i dopełnieniem sobotniego wykładu, stały się okazją do uwielbiania Boga i zaglądnięcia w zakamarki własnego serca. Po nabożeństwie był czas na rozmowy przy kawie i przekąskach. Wielu uczestników mówiło o swoim duchowym poruszeniu i wyrażało wdzięczność Bogu i organizatorom spotkania.  

Tekst i zdjęcia: Iwona Holeksa

Najnowsze wpisy