Zmarł śp. bp Jan Niedoba

16 lutego 2021 roku w wieku 71 lat zmarł śp. bp Jan Niedoba, biskup Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej w latach 2000-2018.

Pogrzeb odbył się w poniedziałek 22 lutego o godz. 14:00 w kościele ewangelickim w Bystrzycy.

Bp Jan Niedoba urodził się 19 października 1949 roku w Bystrzycy nad Olzą (Republika Czeska). Studiował teologię ewangelicką na Ewangelickim Fakultecie Teologicznym w Bratysławie oraz w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. 19 listopada 1972 roku został ordynowany na duchownego Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania. W 2000 roku został wybrany przez Synod Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na urząd Biskupa Kościoła, który sprawował do 2018 roku. Jego następcą został bp Veslav Szpak. W ostatnim czasie bp Jan Niedoba był proboszczem parafii w Bystrzycy.

Bp Adrian Korczago przekazał na ręce bp. Veslava Szpaka kondolencje w imieniu Diecezji Cieszyńskiej wszystkim duchowym i wiernym Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej