Zmarł śp. bp Jan Niedoba

16 lutego 2021 roku w wieku 71 lat zmarł śp. bp Jan Niedoba, biskup Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej w latach 2000-2018.

Pogrzeb odbył się w poniedziałek 22 lutego o godz. 14:00 w kościele ewangelickim w Bystrzycy.

Bp Jan Niedoba urodził się 19 października 1949 roku w Bystrzycy nad Olzą (Republika Czeska). Studiował teologię ewangelicką na Ewangelickim Fakultecie Teologicznym w Bratysławie oraz w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. 19 listopada 1972 roku został ordynowany na duchownego Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Augsburskiego Wyznania. W 2000 roku został wybrany przez Synod Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania na urząd Biskupa Kościoła, który sprawował do 2018 roku. Jego następcą został bp Veslav Szpak. W ostatnim czasie bp Jan Niedoba był proboszczem parafii w Bystrzycy.

Bp Adrian Korczago przekazał na ręce bp. Veslava Szpaka kondolencje w imieniu Diecezji Cieszyńskiej wszystkim duchowym i wiernym Luterańskiego Ewangelickiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Republice Czeskiej.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej