Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Reformacyjny Konkurs Plastyczny 2016

W ramach przygotowań do obchodów 500 lat Reformacji Wydawnictwo Augustana organizuje już kolejny raz Ogólnopolski Reformacyjny Konkurs Plastyczny .

Konkurs ten ma na celu przypomnienie czterech zasad Reformacji: solus Christus, sola gratia per fidem, sola Scriptura, solum Verbum.

W tym roku zaproszone zostały dzieci i młodzież do zilustrowania zasady - sola Scriptura.

Jezus często opowiadał ciekawe historie z codziennego życia, które nazywamy podobieństwami. Zaczynał je z reguły od słów: Podobne jest Królestwo Boże do…

Zadaniem uczestników było wybranie jednego ze wskazanych podobieństw Jezusa i przedstawienie go na specjalnie przygotowanych kartach w dowolnej technice plastycznej.

28 grudnia br. komisja diecezjalna wybrała najlepsze prace w trzech grupach wiekowych.

Z klas od 1 do 3 szkoły podstawowej przysłano w naszej diecezji 91 prac plastycznych, z klas 4 do 6 - 47 prac, a z gimnazjum - 19.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

 

Grupa 1

1 miejsce – Marta Fryda (8 lat) – parafia Cieszyn,

2 miejsce – Kamil Goliński (9 lat) – parafia Stare Bielsko,

3 miejsce – Wiktoria Legierska (8 lat) – parafia Istebna,

4 miejsce – Julia Drużkowska (8 lat) – parafia Cisownica,

5 miejsce – Alicja Heczko (9 lat) – parafia Istebna,

5 miejsce – Marta Heinrich – parafia Międzyrzecze.

 

Wyróżnienia:

Szymon Janik (6 lat) – parafia Jaworze,

Szymon Martynek (9 lat) – parafia Więszczęta-Kowale,

Dominik Kobiela (9 lat) - parafia Jaworze,

Lena Pustówka (9 lat) – parafia Cieszyn,

Błażej Wlazło (9 lat) – parafia Goleszów,

Marek Brach (9 lat) – parafia Bielsko

Maja Pliszczyńska (6 lat) - parafia Wisła Jawornik

Mateusz Burian (7 lat) - parafia Wisła Jawornik.

 

 

Grupa 2

1 miejsce – Nadia Cieślar (11 lat) – Wisła Centrum,

2 miejsce – Małgorzata Bujok (11 lat) – Istebna,

3 miejsce – Agnieszka Goszyk (10 lat) – Drogomyśl,

4 miejsce – Paweł Piszczek (10 lat) – Wisła,

5 miejsce – Ola Długosz (12 lat) – Wisła.

 

Wyróżnienia:

Kamil Motyka (12 lat) – parafia Skoczów,

Samuel Rabin (12 lat) – parafia Istebna,

Jakub Raszka  (11 lat) – Drogomyśl,

Natalia Łyżbicka (12 lat) – Goleszów,

Wiktoria Mojeścik (12 lat) – Brenna-Górki

Mateusz Pliszczyński (11 lat) - Wisła Jawornik

 

 

Grupa 3

1 miejsce – Bogusława Sikora (14 lat) – Wisła,

2 miejsce – Emilia Cienciała (13 lat) – Bielsko,

3 miejsce – Sara Chraścina (14 lat) – Drogomyśl,

4 miejsce – Larysa Hołomek (15 lat) – Wisła.

 

Wyróżnienia:

Kaja Szajthauer (14 lat) – Wisła,

Filip Wojnar (14 lat) – Wisła Głębce,

Zuzanna Wieja (13 lat) – Jaworze

 

 

Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych uczestników Reformacyjnego Konkursu Plastycznego – SOLA SCRIPTURA zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 14 stycznia 2017 r. (sobota) w kościele  ewangelickim w Ustroniu o godz. 11.30.