Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku

Tradycyjnie już w pierwszy piątek marca w wielu parafiach w ramach tygodniowego nabożeństwa pasyjnego odbył się Światowy Dzień Modlitwy, który w tym roku przypadł na dzień 3 marca. Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko zapraszając do współpracy Parafie Ewangelickie w Białej oraz w Starym Bielsku przygotowała nabożeństwo w barwnej i niecodziennej odsłonie.

 

Liturgię tegorocznego spotkania przygotowały kobiety z Filipin. Liturgię prowadziło pięć pań z trzech Parafii. Uczestnicy nabożeństwa mogli posłuchać historii tamtejszych kobiet, dowiedzieć się czegoś na temat ustroju politycznego oraz gospodarczego Filipin, jak również wziąć udział w modlitwach specjalnie na ten dzień przygotowanych. Dodatkowo zebrani z towarzyszeniem instrumentu uczyli się nowych pieśni nadesłanych przez komitet przygotowujący liturgię tegoż nabożeństwa.

 

Rozważaniem na podstawie słów z Ewangelii Mateusza (20,1-16) Przypowieści o robotnikach w winnicy podzieliła się z zebranymi mgr Wiktoria Matloch, zaś ks. bp Jan Szarek przygotował kilka ciekawostek dotyczących Filipin. Rozważane teksty, przygotowane modlitwy, historie kobiet oraz pieśni skupiały się nad tematem przewodnim: Czy jestem wobec ciebie niesprawiedliwy? Po nabożeństwie na uczestników czekał słodki poczęstunek.

 

Wiktoria Matloch