Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło kwietnia

Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych.

Łk 24,5-6

Wydarzenia

 • "Powołane" - nowa pozycja na rynku wydawniczym

  Na rynku wydawniczym ukazała się szczególna publikacja pt. „Powołane”. To książka o młodych dziewczynach, które poświęcają swoje życie, o kobietach, które z miłości do Chrystusa podejmują pracę na rzecz innych, i o ewangelickich diakonisach, których zapłatą jest to, że mogą służyć.

 • Rekolekcje pasyjne dla sióstr diakonis

  "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią" - pod takim hasłem w domu sióstr diakonis "Eben-Ezer" odbywały się dwudniowe rekolekcje pasyjne 8 i 9 marca 2017 roku, które prowadzili bp Adrian Korczago oraz ks. Piotr Sztwiertnia.

 • Obrady I sesji Synodu Diecezji VI kadencji

  W sobotę 4 marca w Bielsku-Białej odbyła się I sesja synodu diecezjalnego VI kadencji. Podczas synodu podsumowano rok 2016 oraz wybrano nową radę diecezjalną, komisję rewizyjną, a także delegatów świeckich do Synodu Kościoła.

 • Światowy Dzień Modlitwy w Jaworzu

  W pierwszy piątek marca (3.03.2017) tradycyjnie przeżywaliśmy nabożeństwo Światowego Dnia Modlitwy. W tym roku liturgię nabożeństwa pod hasłem: „Czy jestem wobec ciebie niesprawiedliwy?” przygotowały chrześcijanki z Filipin. Nabożeństwo w kościele w Jaworzu zgromadziło na wspólnej modlitwie liczne grono parafian.

 • Światowy Dzień Modlitwy w Bielsku

  Tradycyjnie już w pierwszy piątek marca w wielu parafiach w ramach tygodniowego nabożeństwa pasyjnego odbył się Światowy Dzień Modlitwy, który w tym roku przypadł na dzień 3 marca. Parafia Ewangelicko-Augsburska Bielsko zapraszając do współpracy Parafie Ewangelickie w Białej oraz w Starym Bielsku przygotowała nabożeństwo w barwnej i niecodziennej odsłonie.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 83 Następna »