Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło maja

Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą.

List do Kolosan 4,6

Wydarzenia

 • Konferencja młodych "Bez ograniczeń"

  W Cieszynie, w mieście leżącym na granicy dwóch państw, Czech i Polski, dziś też języków, kultur, organizmów miejskich odbyła się XI Konferencja Młodych pod hasłem „Bez ograniczeń”. Organizatorem konferencji była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie i jej młodzież działająca w ramach duchowego portalu internetowego www.dlaTego.org. Miejscem konferencji, jak w minionych latach, był Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”. W tym roku młodzi ludzie spotkali się 25 marca.

 • Jubileusz 25-lecia diecezji bielsko-żywieckiej

  25 marca 2017 roku bp Adrian Korczago uczestniczył w jubileuszu 25-lecia diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego w Bielsku-Białej.

 • Pasyjne Dni Skupienia

  Diecezjalna Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna po raz kolejny zorganizowała Pasyjne Dni Skupienia dla duchownych, członków synodu diecezjalnego oraz członków rad parafialnych. Tematem przewodnim była "Wieczerza Pańska - odpuszczenie grzechów, dziękczynienie, wspólnota". Pierwsze spotkanie odbyło się 11 marca w Bielsku, drugie 25 marca w Skoczowie.

 • Wspomnienie s. Danuty Gerke w 20. rocznicę śmierci

  W Niedzielę Oculi, 19 marca 2017 r. w kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie, odbyło się zwykłe - niezwykłe nabożeństwo. Zwykłe, bo celebrujące pasyjny czas wedle liturgicznego porządku, niezwykłe, bo poświęcone 20. rocznicy śmierci Matki Przełożonej, s. Danuty Gerke oraz wspomnieniu zaprzyjaźnionej z nią i diakonatem w Dzięgielowie, diakonisy s. Lydii Truse z Diakonatu „Sarepta” w Bethel-Bielefeld w Niemczech, zmarłej w wielu 102 lat dnia 5 marca 2017 roku.

 • "Powołane" - nowa pozycja na rynku wydawniczym

  Na rynku wydawniczym ukazała się szczególna publikacja pt. „Powołane”. To książka o młodych dziewczynach, które poświęcają swoje życie, o kobietach, które z miłości do Chrystusa podejmują pracę na rzecz innych, i o ewangelickich diakonisach, których zapłatą jest to, że mogą służyć.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 83 Następna »